Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkevejen 32, 6720 Fanø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,6 % | 37,8 % | 12,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 147 % | 84 % | 365 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 32 % | 52,1 % | 61,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,5 % | 72,6 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 32 % | 52,1 % | 61,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68 % | 47,9 % | 38,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 79 % | 0,1 % | 31,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 204.006 kr. i 2023 til 614.270 kr. i 2024 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 614 | – | – | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 10.000 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 194.006 kr. i 2023 til 185.763 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 194 | 614 | 186 | −70 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 187.518 kr. i 2023 til 206.968 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 188 | 565 | 207 | −63 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 145.344 kr. i 2023 til 207.471 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 145 | 572 | 207 | −64 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 903 | 770 | −15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 903 | 770 | −15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 361.714 kr. i 2023 til 72.921 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 362 | 1 | 73 | +9107 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 673 | 609 | 853 | +40 % | |
| Aktiver i alt | 673 | 1.512 | 1.623 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 215.344 kr. i 2023 til 994.573 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 215 | 787 | 995 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 394 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 457.768 kr. i 2023 til 233.738 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 458 | 725 | 234 | −68 % | |
| Passiver i alt | 673 | 1.512 | 1.623 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fanø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.