Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongshøjgade 3, 1675 København V · Produktion af film, videoer og TV-programmer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,1 | 1,6 | 2,8 | 0,8 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 58,1 % | 13 % | 28,8 % | -22,3 % | 4,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 230,2 % | 301,3 % | 296,1 % | 205,3 % | 214,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,9 % | 78,9 % | 73 % | 64 % | 63,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,9 % | 16,4 % | 39,5 % | -34,8 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 349.915 kr. | 89.325 kr. | 244.166 kr. | -73.906 kr. | 51.191 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,9 % | 78,9 % | 73 % | 64 % | 63,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,1 % | 21,1 % | 27 % | 36 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 140,2 % | 156,5 % | 277,6 % | 205,3 % | 175,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 510.700 kr. i 2021 til 526.521 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 511 | 188 | 332 | 406 | 527 | +30 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 160.785 kr. i 2021 til 475.330 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 161 | 98 | 88 | 480 | 475 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 343.771 kr. i 2021 til 22.191 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 344 | 72 | 215 | -103 | 22 | +122 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 343.234 kr. i 2021 til 20.764 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 343 | 71 | 212 | -107 | 21 | +119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 265.904 kr. i 2021 til 15.064 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 49 | 156 | -86 | 15 | +118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 109 | 138 | 109 | 80 | 51 | −36 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 21 | 16 | −27 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 109 | 138 | 109 | 101 | 66 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 212.460 kr. i 2021 til 197.177 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 212 | 124 | 404 | 285 | 197 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 349 | 239 | 431 | 285 | 241 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 457 | 377 | 540 | 386 | 307 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 305.904 kr. i 2021 til 194.677 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 298 | 394 | 247 | 195 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 151.574 kr. i 2021 til 112.114 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 152 | 79 | 146 | 139 | 112 | −19 % | |
| Passiver i alt | 457 | 377 | 540 | 386 | 307 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København