Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngbyvej 2, 2100 København Ø · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,1 % | 11,7 % | 63,2 % | -11,8 % | -6,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 70,8 % | 32,8 % | 60,3 % | 43,5 % | 37,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 76,6 % | 78,7 % | 66,5 % | 68,1 % | 47,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,7 % | 14,9 % | 95 % | -17,3 % | -13,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76,6 % | 78,7 % | 66,5 % | 68,1 % | 47,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 23,4 % | 21,3 % | 33,5 % | 31,9 % | 52,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 25,9 % | 13,8 % | 21,1 % | 23,4 % | 21,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -368.496 kr. i 2021 til -2.862.822 kr. i 2025 (−677 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -368 | -177 | 21.125 | -55 | -2.863 | −5068 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.511.344 kr. i 2021 til -4.197.763 kr. i 2025 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.511 | 11.110 | 42.152 | -6.412 | -4.198 | +35 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.442.023 kr. i 2021 til -3.739.128 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.442 | 11.532 | 42.151 | -6.556 | -3.739 | +43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 80.842 | 91.797 | 56.953 | 48.254 | 48.303 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 80.842 | 91.797 | 56.953 | 48.254 | 48.303 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.994.906 kr. i 2021 til 6.833.201 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.995 | 2.759 | 3.430 | 3.899 | 6.833 | +75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.191 | 6.563 | 9.778 | 7.260 | 11.705 | +61 % | |
| Aktiver i alt | 89.033 | 98.360 | 66.730 | 55.514 | 60.008 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 68.199.227 kr. i 2021 til 28.474.388 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 68.199 | 77.370 | 44.368 | 37.815 | 28.474 | −25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.571.738 kr. i 2021 til 31.280.519 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.572 | 20.014 | 16.218 | 16.682 | 31.281 | +88 % | |
| Passiver i alt | 89.033 | 98.360 | 66.730 | 55.514 | 60.008 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
22 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København