God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
August Bournonvilles Passage 1, 1055 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,4 % | -40,2 % | -0,1 % | -12,8 % | 12,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 101,8 % | 87,1 % | 97 % | 96,4 % | 95,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 89,7 % | 90,1 % | 55,2 % | 47,6 % | 56,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,5 % | -44,6 % | -0,2 % | -26,9 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,7 % | 90,1 % | 55,2 % | 47,6 % | 56,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,3 % | 9,9 % | 44,8 % | 52,4 % | 43,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,8 % | 1,2 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -349.625 kr. i 2021 til -215.376 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -350 | -14 | -152 | -376 | -215 | +43 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -350 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 7.566.116 kr. i 2021 til 11.123.343 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.566 | -22.776 | 141 | -10.859 | 11.123 | +202 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.712.140 kr. i 2021 til 11.194.223 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.712 | -22.688 | -105 | -10.765 | 11.194 | +204 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 81.691 | 51.632 | 52.056 | 41.636 | 53.080 | +27 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 81.691 | 51.632 | 52.056 | 41.636 | 53.080 | +27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 151.496 kr. i 2021 til 3.692 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 151 | 69 | 15 | 13 | 4 | −72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 369 | 4.845 | 39.970 | 42.533 | 38.214 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 82.060 | 56.477 | 92.026 | 84.169 | 91.294 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 73.599.473 kr. i 2021 til 51.236.478 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73.599 | 50.912 | 50.807 | 40.042 | 51.236 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.098.189 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.098 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 362.275 kr. i 2021 til 40.057.526 kr. i 2025 (+10957 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 362 | 5.565 | 41.218 | 44.127 | 40.058 | −9 % | |
| Passiver i alt | 82.060 | 56.477 | 92.026 | 84.169 | 91.294 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København