Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gårdrækken 2, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32,7 % | 1 % | 2,1 % | 4,9 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 % | 3,2 % | 2,5 % | 22 % | 23,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 60,3 % | 60,8 % | 62,4 % | 64,4 % | 65,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,2 % | 1,6 % | 3,4 % | 7,6 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 60,3 % | 60,8 % | 62,4 % | 64,4 % | 65,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39,7 % | 39,2 % | 37,6 % | 35,6 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 1,9 % | 1,1 % | 1,3 % | 0,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 134.886 kr. i 2021 til 327.893 kr. i 2025 (+143 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 135 | 239 | 335 | 228 | 328 | +44 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 4.697.062 kr. i 2021 til 475.243 kr. i 2023 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.697 | 301 | 475 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.521.000 kr. i 2021 til 342.258 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.521 | 147 | 326 | 783 | 342 | −56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.272.717 kr. i 2021 til 324.858 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.273 | 128 | 285 | 685 | 325 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.041 | 7.102 | 7.243 | 7.584 | 7.868 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.041 | 13.102 | 13.243 | 13.584 | 13.868 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.149 kr. i 2021 til 8.797 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 37 | 20 | 21 | 9 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 35 | 62 | 45 | 352 | 393 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 13.076 | 13.164 | 13.288 | 13.936 | 14.260 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.879.002 kr. i 2021 til 9.301.052 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.879 | 8.007 | 8.292 | 8.976 | 9.301 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.056.780 kr. i 2021 til 2.935.001 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.057 | 2.963 | 2.871 | 3.037 | 2.935 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.894.119 kr. i 2021 til 1.682.630 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.894 | 1.929 | 1.820 | 1.598 | 1.683 | +5 % | |
| Passiver i alt | 13.076 | 13.164 | 13.288 | 13.936 | 14.260 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns