Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Herlev Hovedgade 195A, 2730 Herlev · Detailhandel med tæpper, vægbeklædning og gulvbelægning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1 | 1,2 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 8,5 % | 0,1 % | 8,4 % | 16,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 182,8 % | 125,4 % | 155,4 % | 227,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 52,5 % | 42,7 % | 48,6 % | 63,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,3 % | 0,1 % | 17,3 % | 26,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 989.253 kr. | 413.292 kr. | 1.335.694 kr. | 2.054.385 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 52,5 % | 42,7 % | 48,6 % | 63,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 47,5 % | 57,3 % | 51,4 % | 36,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 75,5 % | 31,1 % | 58,5 % | 63,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.297.074 kr. i 2021 til 6.325.193 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.297 | 5.628 | 5.035 | 5.815 | 6.325 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.196.213 kr. i 2021 til 4.270.808 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.196 | 4.638 | 4.622 | 4.479 | 4.271 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.046.534 kr. i 2021 til 1.787.767 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.047 | 808 | 59 | 985 | 1.788 | +81 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.034.165 kr. i 2021 til 1.761.237 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.034 | 772 | -6 | 847 | 1.761 | +108 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 800.130 kr. i 2021 til 1.364.125 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 800 | 596 | 4 | 642 | 1.364 | +113 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 1.434 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 529 | 392 | 996 | 646 | 379 | −41 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 832 | 1.174 | 1.289 | 1.394 | 1.433 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.795 | 1.566 | 2.285 | 2.040 | 1.812 | −11 % | |
| Varebeholdninger | 1.795 | 1.653 | 1.759 | 1.332 | 1.362 | +2 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.553.204 kr. i 2021 til 1.737.548 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.553 | 2.239 | 1.219 | 2.106 | 1.738 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.949 | 5.419 | 4.911 | 5.592 | 6.239 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 9.744 | 6.986 | 7.196 | 7.632 | 8.051 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.070.887 kr. i 2021 til 5.076.476 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.071 | 3.667 | 3.071 | 3.712 | 5.076 | +37 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.932.329 kr. i 2021 til 2.740.200 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.932 | 2.964 | 3.917 | 3.599 | 2.740 | −24 % | |
| Passiver i alt | 9.744 | 6.986 | 7.196 | 7.632 | 8.051 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 9 kr. i 2021 til 6 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 | −14 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev