Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fabriksvej 2, 9490 Pandrup · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 0,8 | 0,7 | 0,4 | 0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 27,3 % | -13 % | -10 % | -43,5 % | -143,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 460,1 % | 992,5 % | >999 % | >999 % | 365,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,5 % | 87,9 % | 95,6 % | 93,5 % | 89,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 35,3 % | -14,8 % | -10,5 % | -46,6 % | -160,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 576.307 kr. | -79.884 kr. | -134.724 kr. | -273.946 kr. | -309.614 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,5 % | 87,9 % | 95,6 % | 93,5 % | 89,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,5 % | 12,1 % | 4,4 % | 6,5 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 231,5 % | 431,9 % | 224,2 % | 271,7 % | 26,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.266.388 kr. i 2021 til 149.596 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.266 | 373 | 317 | 182 | 150 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 690.081 kr. i 2021 til 459.210 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 690 | 453 | 452 | 456 | 459 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 531.805 kr. i 2021 til -327.614 kr. i 2025 (−162 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 532 | -107 | -150 | -291 | -328 | −13 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 524.046 kr. i 2021 til -327.629 kr. i 2025 (−163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 524 | -190 | -123 | -290 | -328 | −13 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 408.557 kr. i 2021 til -383.866 kr. i 2025 (−194 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 409 | -149 | -96 | -290 | -384 | −32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 44 | 15 | 100 | 163 | 145 | −11 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 18 | 18 | 18 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 69 | 40 | 118 | 181 | 163 | −10 % | |
| Varebeholdninger | 566 | 320 | 563 | 243 | 62 | −74 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 718.140 kr. i 2021 til 7.672 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 718 | 482 | 95 | 118 | 8 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.427 | 1.108 | 838 | 486 | 105 | −78 % | |
| Aktiver i alt | 1.496 | 1.148 | 956 | 667 | 268 | −60 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.158.708 kr. i 2021 til 239.448 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.159 | 1.010 | 914 | 623 | 239 | −62 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 27.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 27 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 310.238 kr. i 2021 til 28.825 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 310 | 112 | 42 | 43 | 29 | −34 % | |
| Passiver i alt | 1.496 | 1.148 | 956 | 667 | 268 | −60 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Pandrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt