Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Strandboulevarden 101, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 57,9 % | 33 % | 15,6 % | -0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 98,6 % | 190,1 % | 284,7 % | 315 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 76,3 % | 72,7 % | 76,1 % | 68,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 75,9 % | 45,5 % | 20,5 % | -0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76,3 % | 72,7 % | 76,1 % | 68,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 23,7 % | 27,3 % | 23,9 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,6 % | 3,7 % | 3,2 % | 315 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.150 kr. i 2021 til -22.095 kr. i 2024 (−928 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -4 | -3 | -22 | −563 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.150 kr. i 2021 til -22.095 kr. i 2024 (−928 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -4 | -3 | -22 | −563 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 260.812 kr. i 2021 til -21 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 261 | 193 | 81 | -0 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 261.257 kr. i 2021 til -21 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 261 | 192 | 78 | -0 | −100 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 346 | 279 | 161 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 346 | 279 | 161 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.134 kr. i 2021 til 380.884 kr. i 2024 (+4583 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 6 | 4 | 381 | +9971 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 105 | 301 | 341 | 381 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 451 | 580 | 502 | 381 | −24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 344.207 kr. i 2021 til 259.975 kr. i 2024 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 344 | 421 | 382 | 260 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 106.828 kr. i 2021 til 120.909 kr. i 2024 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 158 | 120 | 121 | +1 % | |
| Passiver i alt | 451 | 580 | 502 | 381 | −24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København