Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
6.Julivej 50, 7000 Fredericia · Detailhandel med køkkenudstyr og service mv.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -8,3 | 1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,3 % | 8,7 % | 1,1 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 557,9 % | 384,3 % | 595,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,3 % | 90,7 % | 88,7 % | 91,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,8 % | 9,6 % | 1,3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 41.282 kr. | 51.646 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,3 % | 90,7 % | 88,7 % | 91,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,7 % | 9,3 % | 11,3 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,2 % | 42,8 % | 27 % | 19,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.124 kr. i 2022 til 51.646 kr. i 2026 (+494 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -13 | -29 | 41 | 52 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.645 kr. i 2023 til 8.995 kr. i 2026 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -13 | – | -0 | 9 | +2149 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -175.884 kr. i 2022 til 176.234 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -176 | 197 | 380 | 53 | 176 | +232 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -175.884 kr. i 2022 til 140.107 kr. i 2026 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -176 | 197 | 298 | 38 | 140 | +269 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 2.052 | 2.034 | 1.991 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 13 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 13 | 2.052 | 2.034 | 1.991 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 46.132 kr. i 2022 til 48.254 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 46 | 17 | 104 | 95 | 48 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 3.107 | 1.355 | 1.355 | 1.459 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 3.093 | 3.120 | 3.407 | 3.389 | 3.450 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.827.871 kr. i 2022 til 3.146.648 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.828 | 2.911 | 3.091 | 3.007 | 3.147 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 58.034 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | 74 | 30 | 58 | +96 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 264.721 kr. i 2022 til 245.179 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 265 | 210 | 243 | 353 | 245 | −30 % | |
| Passiver i alt | 3.093 | 3.120 | 3.407 | 3.389 | 3.450 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia