Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Sankt Knuds Vej 16, 1903 Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,8 % | 5,5 % | 9,9 % | 5,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 227,4 % | 150,3 % | 89,4 % | 296,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,6 % | 96 % | 94,3 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,2 % | 5,8 % | 10,5 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,6 % | 96 % | 94,3 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,4 % | 4 % | 5,7 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 130,1 % | 26,7 % | 19,3 % | 17,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.375 kr. i 2022 til -5.375 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -9 | -15 | -17 | -5 | +68 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.314.640 kr. i 2022 til 652.159 kr. i 2026 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.315 | 446 | 574 | 1.062 | 652 | −39 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.305.394 kr. i 2022 til 610.516 kr. i 2026 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.305 | 422 | 555 | 1.015 | 611 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.787 | 8.924 | 9.406 | 9.802 | 9.893 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.787 | 8.924 | 9.406 | 9.802 | 9.893 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 117.385 kr. i 2022 til 21.854 kr. i 2026 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 117 | 1.174 | 107 | 87 | 22 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.904 | 2.052 | 603 | 402 | 379 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 11.691 | 10.976 | 10.009 | 10.204 | 10.273 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.688.678 kr. i 2022 til 10.133.267 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.689 | 10.053 | 9.608 | 9.623 | 10.133 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 525.744 kr. i 2022 til 11.429 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 526 | 21 | 0 | 132 | 11 | −91 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.476.825 kr. i 2022 til 127.843 kr. i 2026 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.477 | 902 | 401 | 449 | 128 | −72 % | |
| Passiver i alt | 11.691 | 10.976 | 10.009 | 10.204 | 10.273 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg