God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Valby Langgade 49, 2500 Valby · Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,6 % | 7,8 % | 0,4 % | -14,9 % | -54 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 41,3 % | 100,1 % | 187,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 83,8 % | 97,3 % | 98,1 % | 99,7 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15 % | 8 % | 0,5 % | -15 % | -54,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,8 % | 97,3 % | 98,1 % | 99,7 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,2 % | 2,7 % | 1,9 % | 0,3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.500 kr. i 2022 til -4.375 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -4 | -4 | -4 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 305.863 kr. i 2022 til -521.211 kr. i 2026 (−270 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 166 | 6 | -242 | -521 | −115 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 306.603 kr. i 2022 til -521.211 kr. i 2026 (−270 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 307 | 167 | 9 | -242 | -521 | −115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.269 | 2.090 | 1.947 | 1.550 | 820 | −47 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.269 | 2.090 | 1.947 | 1.550 | 820 | −47 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 163 | 59 | 74 | 72 | 146 | +103 % | |
| Aktiver i alt | 2.433 | 2.149 | 2.021 | 1.622 | 966 | −40 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.037.834 kr. i 2022 til 961.538 kr. i 2026 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.038 | 2.090 | 1.982 | 1.618 | 962 | −41 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 394.740 kr. i 2022 til 4.374 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 395 | 59 | 39 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 2.433 | 2.149 | 2.021 | 1.622 | 966 | −40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København