Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vintapperbuen 4, 4070 Kirke Hyllinge · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,9 | 4,7 | 5,2 | 5 | 5,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,1 % | 3,6 % | 4,7 % | 3,3 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,3 % | 31,9 % | 36,2 % | 39,5 % | 46 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 8 % | 9,2 % | 10,3 % | 10,1 % | 13,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 38,7 % | 39,5 % | 45,7 % | 33,1 % | 31,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 263.719 kr. | 250.191 kr. | 265.544 kr. | 255.306 kr. | 305.614 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 8 % | 9,2 % | 10,3 % | 10,1 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92 % | 90,8 % | 89,7 % | 89,9 % | 86,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 46,9 % | 31,5 % | 35,8 % | 39,1 % | 45,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 263.719 kr. i 2021 til 305.614 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 250 | 266 | 255 | 306 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 209.579 kr. i 2021 til 253.934 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 210 | 197 | 215 | 204 | 254 | +24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 128.113 kr. i 2021 til 172.500 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 133 | 175 | 126 | 173 | +37 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 99.928 kr. i 2021 til 134.546 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 104 | 137 | 98 | 135 | +37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.204 | 2.150 | 2.100 | 2.049 | 2.069 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.204 | 2.150 | 2.100 | 2.049 | 2.069 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.034.012 kr. i 2021 til 1.045.406 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.034 | 702 | 799 | 884 | 1.045 | +18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.043 | 711 | 809 | 894 | 1.059 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 3.247 | 2.862 | 2.909 | 2.943 | 3.128 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 258.384 kr. i 2021 til 431.342 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 262 | 299 | 297 | 431 | +45 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 421.873 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 422 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.203.826 kr. i 2021 til 2.300.662 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.204 | 2.230 | 2.234 | 2.263 | 2.301 | +2 % | |
| Passiver i alt | 3.247 | 2.862 | 2.909 | 2.943 | 3.128 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kirke Hyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.