God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Farverland 4, 2600 Glostrup · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,3 % | 5,4 % | 1,7 % | -18,4 % | -12,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 49,1 % | 90,2 % | 82,7 % | 93,6 % | 91 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,8 % | 6 % | 2,1 % | -19,6 % | -14 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 49,1 % | 90,2 % | 82,7 % | 93,6 % | 91 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50,9 % | 9,8 % | 17,3 % | 6,4 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 89,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -24.593 kr. i 2021 til -88.456 kr. i 2025 (−260 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -25 | 43 | 44 | 34 | -88 | −362 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 28.819 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 36 | 33 | 6 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -53.412 kr. i 2021 til -88.456 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -53 | 7 | 11 | 114 | -88 | −177 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 627.456 kr. i 2021 til -88.542 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | 312 | 15 | -118 | -89 | +25 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 489.296 kr. i 2021 til -69.063 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 243 | 12 | -92 | -69 | +25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.934.974 kr. i 2021 til 43.868 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.935 | 406 | 30 | 2 | 44 | +2300 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | 542 | – | |
| Aktiver i alt | 7.749 | 4.493 | 681 | 502 | 542 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.807.878 kr. i 2021 til 493.583 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.808 | 4.051 | 563 | 470 | 494 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 49 | – | |
| Passiver i alt | 7.749 | 4.493 | 681 | 502 | 542 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund