Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Plantagevej 25, 2680 Solrød Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -5,6 % | -5,8 % | 98,3 % | 1,9 % | 1,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 813,3 % | 675,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96 % | 95,8 % | 99,9 % | 99,5 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,8 % | -6,1 % | 98,3 % | 1,9 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96 % | 95,8 % | 99,9 % | 99,5 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4 % | 4,2 % | 0,1 % | 0,5 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 813,3 % | 675,7 % | 479,8 % | 57,1 % | 67,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.875 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−233 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -2 | -2 | -5 | -6 | −25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 57.544 kr. i 2024 til 56.552 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 58 | 57 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.615 kr. i 2021 til 43.943 kr. i 2025 (+1780 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -3 | 2.497 | 48 | 44 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 15.250 kr. i 2021 til 11.882 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 13 | 10 | 8 | 12 | +46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15 | 13 | 2.510 | 2.571 | 2.618 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 47 | 44 | 2.542 | 2.602 | 2.649 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.875 kr. i 2021 til 2.631.836 kr. i 2025 (+5765 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 42 | 2.540 | 2.588 | 2.632 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.875 kr. i 2021 til 17.609 kr. i 2025 (+839 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 14 | 18 | +24 % | |
| Passiver i alt | 47 | 44 | 2.542 | 2.602 | 2.649 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Solrød Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød