Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lufthavnsvej 44, 4000 Roskilde · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 26,8 % | 8,8 % | -25,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 247,1 % | 273,9 % | 206,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 59,5 % | 63,5 % | 51,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 45 % | 13,8 % | -49,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 59,5 % | 63,5 % | 51,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 40,5 % | 36,5 % | 48,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 166,3 % | 218,2 % | 206,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.155 kr. i 2021 til -73.140 kr. i 2025 (−1519 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 39 | 113 | 40 | -73 | −282 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.155 kr. i 2021 til 40.116 kr. i 2024 (+678 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 39 | 113 | 40 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.420 kr. i 2021 til -73.816 kr. i 2025 (−2258 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 38 | 111 | 40 | -74 | −285 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.420 kr. i 2021 til -73.816 kr. i 2025 (−2258 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 32 | 87 | 31 | -74 | −339 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 219.772 kr. i 2021 til 290.797 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 371 | 218 | 280 | 291 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 239 | 424 | 324 | 352 | 291 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 239 | 424 | 324 | 352 | 291 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.716 kr. i 2021 til 149.765 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74 | 106 | 193 | 224 | 150 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 165.782 kr. i 2021 til 141.032 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 318 | 131 | 129 | 141 | +10 % | |
| Passiver i alt | 239 | 424 | 324 | 352 | 291 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde