God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nygårdsvej 1, 2100 København Ø · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,7 | -2,5 | -3,1 | -6,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,2 % | 11,5 % | 13,9 % | 17,5 % | 18,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 116,7 % | 134 % | 124,1 % | 77,3 % | 112,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 14,3 % | 25,4 % | 27,2 % | 33,6 % | 27,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,6 % | 45,1 % | 51,1 % | 52,2 % | 68,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 36.640 kr. | 92.953 kr. | 54.491 kr. | 52.730 kr. | 177.352 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 14,3 % | 25,4 % | 27,2 % | 33,6 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 85,7 % | 74,6 % | 72,8 % | 66,4 % | 72,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 77,2 % | 56,1 % | 32,8 % | 4,3 % | 54,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 36.640 kr. i 2021 til 262.816 kr. i 2025 (+617 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 217 | 265 | 153 | 263 | +72 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 124.131 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 124 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 36.640 kr. i 2021 til 220.084 kr. i 2025 (+501 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 93 | 160 | 103 | 220 | +114 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 30.226 kr. i 2021 til 216.119 kr. i 2025 (+615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 91 | 150 | 95 | 216 | +127 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 23.406 kr. i 2021 til 170.445 kr. i 2025 (+628 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 66 | 83 | 87 | 170 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 76 | 249 | 174 | −30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 76 | 249 | 174 | −30 % | |
| Varebeholdninger | 25 | 25 | 20 | 20 | 20 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 477.346 kr. i 2021 til 356.542 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 477 | 241 | 139 | 14 | 357 | +2454 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 722 | 575 | 525 | 250 | 741 | +197 % | |
| Aktiver i alt | 722 | 575 | 601 | 498 | 915 | +84 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 103.406 kr. i 2021 til 250.445 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 146 | 163 | 167 | 250 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 618.127 kr. i 2021 til 659.478 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 618 | 429 | 423 | 323 | 659 | +104 % | |
| Passiver i alt | 722 | 575 | 601 | 498 | 915 | +84 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København