Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Odinsvej 6, 6640 Lunderskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23,9 % | 25,3 % | 24,7 % | 28,7 % | 67,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 99,9 % | 98 % | 99,9 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,1 % | 25,4 % | 25,2 % | 28,8 % | 68,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 99,9 % | 98 % | 99,9 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 0,1 % | 2 % | 0,1 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 42,9 % | >999 % | 741,8 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.940 kr. i 2022 til -8.469 kr. i 2026 (−188 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | 4 | -11 | -8 | +21 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.940 kr. i 2022 til -8.469 kr. i 2026 (−188 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | 4 | -11 | -8 | +21 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.020.039 kr. i 2022 til 23.836.913 kr. i 2026 (+2237 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.020 | 1.412 | 2.068 | 3.055 | 23.837 | +680 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.015.771 kr. i 2022 til 23.295.911 kr. i 2026 (+2193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.016 | 1.431 | 1.899 | 3.043 | 23.296 | +666 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.000 | 1.045 | 1.000 | 1.000 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.000 | 1.045 | 1.000 | 1.000 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 21.871 kr. i 2022 til 20.970.237 kr. i 2026 (+95781 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 1.470 | 39 | 94 | 20.970 | +22319 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.259 | 4.601 | 6.693 | 9.586 | 34.337 | +258 % | |
| Aktiver i alt | 4.259 | 5.646 | 7.693 | 10.586 | 34.337 | +224 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.207.542 kr. i 2022 til 33.876.433 kr. i 2026 (+705 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.208 | 5.638 | 7.537 | 10.581 | 33.876 | +220 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 455.642 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | 150 | 0 | 456 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 51.017 kr. i 2022 til 5.314 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 7 | 5 | 5 | 5 | +0 % | |
| Passiver i alt | 4.259 | 5.646 | 7.693 | 10.586 | 34.337 | +224 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lunderskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding