Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Sct Bendtsgade 8, 4100 Ringsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 24,7 % | -2,1 % | -1,4 % | 16,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 290,3 % | 288 % | 583,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 85,6 % | 86,1 % | 89,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 28,8 % | -2,5 % | -1,6 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 85,6 % | 86,1 % | 89,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 14,4 % | 13,9 % | 10,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 147,9 % | 129,9 % | 140,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.739 kr. i 2022 til 346.440 kr. i 2026 (+3657 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -21 | -21 | -23 | 346 | +1612 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -357.766 kr. i 2022 til 360.950 kr. i 2026 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -358 | 344 | -29 | -27 | 361 | +1420 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -358.514 kr. i 2022 til 360.950 kr. i 2026 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -359 | 344 | -29 | -27 | 361 | +1420 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 440 | 810 | 810 | 810 | 63 | −92 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 440 | 810 | 810 | 810 | 63 | −92 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 280.049 kr. i 2022 til 700.346 kr. i 2026 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 280 | 296 | 243 | 277 | 700 | +153 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 580 | 539 | 1.151 | 2.067 | +80 % | |
| Aktiver i alt | 1.064 | 1.391 | 1.349 | 1.961 | 2.130 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 847.247 kr. i 2022 til 2.124.731 kr. i 2026 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 847 | 1.191 | 1.162 | 1.764 | 2.125 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 216.288 kr. i 2022 til 5.000 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 216 | 200 | 187 | 197 | 5 | −97 % | |
| Passiver i alt | 1.064 | 1.391 | 1.349 | 1.961 | 2.130 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted