Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svanevej 8, 7620 Lemvig · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,4 % | 1,9 % | 12,8 % | 41,6 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 244,3 % | 579,5 % | 908,6 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,8 % | 86,2 % | 91,1 % | 93,3 % | 97,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 39,5 % | 2,2 % | 14 % | 44,6 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,8 % | 86,2 % | 91,1 % | 93,3 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,2 % | 13,8 % | 8,9 % | 6,7 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,5 % | 59,8 % | 88,6 % | 126,8 % | 102 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.140 kr. i 2021 til -30.103 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -51 | -23 | -143 | -30 | +79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 903.754 kr. i 2021 til 94.863 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 904 | -0 | 364 | 1.970 | 95 | −95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 861.976 kr. i 2021 til 72.489 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 862 | 47 | 345 | 1.929 | 72 | −96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 948 | 499 | 527 | 0 | 2.229 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 948 | 499 | 527 | 0 | 2.229 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 304.140 kr. i 2021 til 95.552 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 304 | 209 | 212 | 396 | 96 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.091 | 2.023 | 2.171 | 4.639 | 2.201 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 3.039 | 2.522 | 2.698 | 4.639 | 4.430 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.182.850 kr. i 2021 til 4.336.271 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.183 | 2.173 | 2.459 | 4.327 | 4.336 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 855.972 kr. i 2021 til 93.715 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 856 | 349 | 239 | 312 | 94 | −70 % | |
| Passiver i alt | 3.039 | 2.522 | 2.698 | 4.639 | 4.430 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lemvig — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lemvig