Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hammerbakken 20, 3460 Birkerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,9 % | 7,2 % | 6,2 % | -0,4 % | 9,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 574 % | 778,1 % | 573,4 % | 581,2 % | 662,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,2 % | 96 % | 92,8 % | 94,1 % | 94,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,1 % | 7,5 % | 6,7 % | -0,5 % | 10,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,2 % | 96 % | 92,8 % | 94,1 % | 94,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,8 % | 4 % | 7,2 % | 5,9 % | 5,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 38,7 % | 20 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -172.851 kr. i 2022 til -200.430 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -173 | -81 | -328 | -259 | -200 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -172.851 kr. i 2022 til -200.430 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -173 | -81 | -328 | -259 | -200 | +23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.346.855 kr. i 2022 til 3.154.376 kr. i 2026 (+334 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.347 | 2.026 | 1.818 | -419 | 3.154 | +853 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.346.855 kr. i 2022 til 2.831.052 kr. i 2026 (+310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.347 | 2.026 | 1.805 | -124 | 2.831 | +2375 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.619 | 2.619 | 2.619 | 2.619 | 2.619 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17.302 | 16.829 | 14.612 | 15.533 | 16.835 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.921 | 19.448 | 17.230 | 18.152 | 19.454 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 514.272 kr. i 2022 til 226.847 kr. i 2023 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 514 | 227 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.620 | 8.812 | 12.022 | 9.524 | 10.013 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 27.541 | 28.260 | 29.252 | 27.675 | 29.467 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 26.213.624 kr. i 2022 til 27.915.797 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26.214 | 27.127 | 27.143 | 26.037 | 27.916 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.327.500 kr. i 2022 til 1.512.338 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.328 | 1.133 | 2.097 | 1.639 | 1.512 | −8 % | |
| Passiver i alt | 27.541 | 28.260 | 29.252 | 27.675 | 29.467 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Birkerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal