God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglegårdsvej 12, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,4 % | -1,7 % | 9,6 % | 41,5 % | -1,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,1 % | 0,3 % | 0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 4,3 % | 2,6 % | 10,5 % | 54,8 % | 52,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -32,4 % | -62,9 % | 91,1 % | 75,7 % | -3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 4,3 % | 2,6 % | 10,5 % | 54,8 % | 52,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 95,7 % | 97,4 % | 89,5 % | 45,2 % | 47,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 0,3 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.500 kr. i 2021 til -4.065 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -3 | -4 | -5 | -4 | +19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -4.500 kr. i 2021 til -4.065 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -3 | -4 | -5 | -4 | +19 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -9.790 kr. i 2021 til -25.315 kr. i 2025 (−159 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -12 | 191 | 651 | -25 | −104 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -9.790 kr. i 2021 til -25.315 kr. i 2025 (−159 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -12 | 191 | 651 | -25 | −104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 705 | 705 | 1.990 | 1.567 | 1.577 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 705 | 705 | 1.990 | 1.567 | 1.577 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.115 kr. i 2023 til 1.249 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 2 | 2 | 1 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2 | 2 | 1 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 705 | 705 | 1.992 | 1.569 | 1.578 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.210 kr. i 2021 til 834.885 kr. i 2025 (+2664 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 19 | 209 | 860 | 835 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 674.990 kr. i 2021 til 743.554 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 675 | 687 | 1.783 | 709 | 744 | +5 % | |
| Passiver i alt | 705 | 705 | 1.992 | 1.569 | 1.578 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte