Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Norsmindevej 150, 8340 Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -9,1 | -1,2 | -0,8 | -1,7 | -0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 67,7 % | 7,2 % | 11,5 % | 45,4 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,7 % | 7,2 % | 11,6 % | 45,6 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -2.467.863 kr. | -261.891 kr. | -180.882 kr. | -226.169 kr. | -83.957 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,6 % | 0,3 % | 0,5 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 375,5 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.467.863 kr. i 2021 til -83.957 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.468 | -262 | -181 | -226 | -84 | +63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.737.737 kr. i 2021 til -205.565 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.738 | -484 | -419 | -357 | -206 | +42 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 107.083.139 kr. i 2021 til 824.837 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107.083 | 6.559 | 11.276 | 80.208 | 825 | −99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 107.123.825 kr. i 2021 til 235.102 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107.124 | 6.093 | 11.009 | 79.843 | 235 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 742 | 645 | 310 | 179 | 57 | −68 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 41.217 | 32.017 | 47.366 | 43.880 | 42.264 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 41.959 | 32.662 | 47.676 | 44.058 | 42.321 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 87.831.170 kr. i 2021 til 63.430.431 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87.831 | 6.930 | 1.135 | 84.209 | 63.430 | −25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 116.308 | 51.993 | 47.787 | 131.804 | 133.956 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 158.267 | 84.655 | 95.463 | 175.862 | 176.277 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 158.140.478 kr. i 2021 til 175.239.365 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 158.140 | 84.152 | 95.161 | 175.004 | 175.239 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 126.477 kr. i 2021 til 1.037.951 kr. i 2025 (+721 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 126 | 503 | 302 | 858 | 1.038 | +21 % | |
| Passiver i alt | 158.267 | 84.655 | 95.463 | 175.862 | 176.277 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Malling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus