Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skelbakken 61, 9320 Hjallerup · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,1 % | 1,3 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,9 % | 0,6 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 3,9 % | 5,2 % | 6,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 28,3 % | 24,2 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 3,9 % | 5,2 % | 6,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 96,1 % | 94,8 % | 93,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,4 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -135.126 kr. i 2021 til 1.677.855 kr. i 2025 (+1342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -135 | 1.662 | 1.413 | 1.644 | 1.678 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -135.126 kr. i 2021 til 1.527.855 kr. i 2025 (+1231 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -135 | 2.429 | 1.283 | 1.639 | 1.528 | −7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -557.282 kr. i 2021 til 651.404 kr. i 2025 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -557 | 1.668 | 458 | 518 | 651 | +26 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -434.676 kr. i 2021 til 508.042 kr. i 2025 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -435 | 1.301 | 357 | 404 | 508 | +26 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 29.913 | 32.240 | 32.115 | 32.110 | 31.960 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 29.913 | 32.240 | 32.115 | 32.110 | 31.960 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 398.964 kr. i 2021 til 11.743 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 399 | 114 | 31 | 0 | 12 | +4834 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 522 | 162 | 79 | 49 | 61 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 30.435 | 32.402 | 32.194 | 32.159 | 32.021 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -394.676 kr. i 2021 til 2.175.372 kr. i 2025 (+651 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -395 | 906 | 1.263 | 1.667 | 2.175 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 468.405 kr. i 2021 til 21.943.829 kr. i 2025 (+4585 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 468 | 22.606 | 22.379 | 22.125 | 21.944 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 30.360.860 kr. i 2021 til 7.861.317 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.361 | 8.788 | 8.479 | 8.293 | 7.861 | −5 % | |
| Passiver i alt | 30.435 | 32.402 | 32.194 | 32.159 | 32.021 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjallerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev