Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalsgårdsvej 15, 9000 Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 24,3 % | 11,7 % | 10,7 % | 20,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 58,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 88,5 % | 94,8 % | 94 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,4 % | 12,4 % | 11,4 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,5 % | 94,8 % | 94 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,5 % | 5,2 % | 6 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 58,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 565.078 kr. i 2021 til 689.575 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 565 | 559 | 317 | 303 | 690 | +127 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 554.484 kr. i 2021 til 685.221 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 554 | 551 | 284 | 295 | 685 | +132 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 554.484 kr. i 2021 til 685.221 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 554 | 551 | 284 | 295 | 685 | +132 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.885 | 2.271 | 2.419 | 2.754 | 3.279 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.885 | 2.271 | 2.419 | 2.754 | 3.279 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 6 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | 6 | – | |
| Aktiver i alt | 1.885 | 2.271 | 2.419 | 2.754 | 3.284 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.460.168 kr. i 2021 til 3.274.503 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.460 | 2.011 | 2.295 | 2.589 | 3.275 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 106.170 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 318.311 kr. i 2021 til 9.769 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 318 | 260 | 125 | 164 | 10 | −94 % | |
| Passiver i alt | 1.885 | 2.271 | 2.419 | 2.754 | 3.284 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg