Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Heravej 115, 9210 Aalborg SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 47 % | 45,4 % | 13,3 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 62,2 % | 80,7 % | 29,1 % | 36,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 88,8 % | 88,5 % | 96,9 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 52,9 % | 51,3 % | 13,7 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 88,8 % | 88,5 % | 96,9 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 11,2 % | 11,5 % | 3,1 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.000 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -4 | -5 | -4 | -5 | −33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.706.656 kr. i 2021 til 1.460.910 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.707 | 2.466 | 4.812 | 1.489 | 1.461 | −2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.719.144 kr. i 2021 til 1.460.909 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.719 | 2.484 | 4.886 | 1.500 | 1.461 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.482 | 4.920 | 9.763 | 11.210 | 12.622 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.482 | 4.920 | 9.763 | 11.210 | 12.622 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 211 | 370 | 1.000 | 101 | 154 | +52 % | |
| Aktiver i alt | 2.693 | 5.290 | 10.763 | 11.311 | 12.776 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.269.046 kr. i 2021 til 12.356.018 kr. i 2025 (+445 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.269 | 4.696 | 9.524 | 10.963 | 12.356 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 423.965 kr. i 2021 til 420.213 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 424 | 594 | 1.240 | 348 | 420 | +21 % | |
| Passiver i alt | 2.693 | 5.290 | 10.763 | 11.311 | 12.776 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg