God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hjortens Kvt 1A, 2620 Albertslund · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 70,2 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | 11,8 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,2 % | 34,1 % | -523,7 % | 53,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 209,2 % | 210,8 % | 20,7 % | 49,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 52,2 % | 52,6 % | -384,3 % | 28,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,3 % | 64,9 % | 136,3 % | 184,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,2 % | 52,6 % | -384,3 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,8 % | 47,4 % | 484,3 % | 71,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 207,9 % | 201 % | 20,7 % | 49,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | 1.092 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 589.228 kr. i 2022 til 1.140.600 kr. i 2025 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 589 | 766 | 451 | 1.141 | +153 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 628 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 17.726 kr. i 2022 til 512.441 kr. i 2025 (+2791 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 129 | -255 | 512 | +301 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 17.726 kr. i 2022 til 483.297 kr. i 2025 (+2626 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 129 | -272 | 483 | +278 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13.533 kr. i 2022 til 436.191 kr. i 2025 (+3123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 99 | -272 | 436 | +261 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 530 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 530 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 101.913 kr. i 2022 til 292.149 kr. i 2025 (+187 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 102 | 276 | 52 | 292 | +463 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 103 | 290 | 52 | 292 | +463 % | |
| Aktiver i alt | 103 | 290 | 52 | 822 | +1485 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.531 kr. i 2022 til 236.628 kr. i 2025 (+342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 54 | 152 | -199 | 237 | +219 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 49.026 kr. i 2022 til 585.521 kr. i 2025 (+1094 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 49 | 138 | 251 | 586 | +133 % | |
| Passiver i alt | 103 | 290 | 52 | 822 | +1485 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Albertslund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund