Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllehaven 7B, 4040 Jyllinge · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,4 % | 2,6 % | -3,9 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 9 % | 1,4 % | 0 % | 1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 33,5 % | 37 % | 35,4 % | 36,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,1 % | 7 % | -11,1 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 33,5 % | 37 % | 35,4 % | 36,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 66,5 % | 63 % | 64,6 % | 63,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9 % | 1,4 % | 0 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 482.787 kr. i 2021 til 132.667 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 483 | 135 | 284 | 138 | 133 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.867.979 kr. i 2021 til 132.667 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.868 | 135 | 284 | 138 | 133 | −4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.826.144 kr. i 2021 til 69.754 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.826 | 108 | 202 | -281 | 70 | +125 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.424.404 kr. i 2021 til 54.391 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.424 | 83 | 155 | -220 | 54 | +125 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.943 | 5.943 | 5.943 | 5.613 | 5.613 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.943 | 5.943 | 5.943 | 5.613 | 5.613 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 79.581 kr. i 2021 til 16.974 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 182 | 24 | 0 | 17 | +6428 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 515 | 182 | 24 | 0 | 24 | +9001 % | |
| Aktiver i alt | 6.457 | 6.125 | 5.967 | 5.614 | 5.637 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.968.463 kr. i 2021 til 2.041.408 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.968 | 2.052 | 2.207 | 1.987 | 2.041 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.718.432 kr. i 2021 til 1.521.255 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.718 | 1.661 | 1.623 | 1.580 | 1.521 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.367.804 kr. i 2021 til 1.744.055 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.368 | 2.009 | 1.734 | 1.716 | 1.744 | +2 % | |
| Passiver i alt | 6.457 | 6.125 | 5.967 | 5.614 | 5.637 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde