Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovshoved Vænge 5, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 91,4 % | 31,6 % | 21,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 100 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,1 % | 98,7 % | 98 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,2 % | 32 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,1 % | 98,7 % | 98 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,9 % | 1,3 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.000 kr. i 2024 til -4.375 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -3 | -4 | −46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -4 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.130.718 kr. i 2023 til 734.361 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.131 | 1.001 | 734 | −27 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.130.718 kr. i 2023 til 731.237 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.131 | 994 | 731 | −26 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.171 | 1.143 | 1.056 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.171 | 1.143 | 1.056 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.758.100 kr. i 2024 til 1.933.976 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.758 | 1.934 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 162 | 2.003 | 2.360 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 2.332 | 3.146 | 3.416 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.170.718 kr. i 2023 til 3.346.912 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.171 | 3.104 | 3.347 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 161.590 kr. i 2023 til 68.931 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 162 | 41 | 69 | +66 % | |
| Passiver i alt | 2.332 | 3.146 | 3.416 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte