Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalgaardsvej 8, 3400 Hillerød · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,7 | 2,3 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3 % | 14,8 % | 14,8 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,9 % | 97,3 % | 99,4 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3 % | 15,2 % | 14,8 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.391.576 kr. | 1.081.309 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,9 % | 97,3 % | 99,4 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,1 % | 2,7 % | 0,6 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 324,8 % | 800,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.952.269 kr. i 2021 til 1.843.457 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.952 | 2.209 | 1.898 | 1.971 | 1.843 | −6 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 839.142 kr. i 2021 til 1.032.706 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 839 | 817 | 817 | 1.013 | 1.033 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.107.109 kr. i 2021 til 1.081.309 kr. i 2023 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.107 | 1.389 | 1.081 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.969.807 kr. i 2021 til 1.321.610 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.970 | 322 | 1.858 | 2.101 | 1.322 | −37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.532.071 kr. i 2021 til 1.029.516 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.532 | 251 | 1.447 | 1.639 | 1.030 | −37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 710.813 kr. i 2021 til 593.639 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 711 | 1.114 | 854 | 530 | 594 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.653 | 8.419 | 9.786 | 11.107 | 11.872 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 8.656 | 8.419 | 9.786 | 11.107 | 11.872 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.475.347 kr. i 2021 til 11.820.343 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.475 | 8.326 | 9.524 | 11.041 | 11.820 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 179.902 kr. i 2021 til 52.020 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 93 | 263 | 66 | 52 | −21 % | |
| Passiver i alt | 8.656 | 8.419 | 9.786 | 11.107 | 11.872 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | −50 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød