God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Paludan-Müllers Vej 84, 8200 Aarhus N · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,5 % | -15,6 % | 2,3 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 193,8 % | 180,3 % | 313,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 52,7 % | 47,5 % | 48,6 % | 41,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,9 % | -33 % | 4,7 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 52,7 % | 47,5 % | 48,6 % | 41,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 47,3 % | 52,5 % | 51,4 % | 58,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,1 % | 15,7 % | 18,2 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.155.076 kr. i 2021 til 1.300.975 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.155 | 1.314 | 1.399 | 1.310 | 1.301 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.274 kr. i 2022 til 36.492 kr. i 2025 (+2764 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 40 | 36 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.398.099 kr. i 2021 til 1.559.352 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.398 | 359 | -6.581 | 1.595 | 1.559 | −2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.316.244 kr. i 2021 til 1.090.703 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.316 | 252 | -7.076 | 1.057 | 1.091 | +3 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.023.054 kr. i 2021 til 850.749 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.023 | 194 | -5.520 | 824 | 851 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 38.750 | 39.200 | 32.075 | 32.400 | 32.950 | +2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 38.750 | 39.200 | 32.075 | 32.400 | 32.950 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.159.972 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.160 | 492 | 261 | 384 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.215 | 3.798 | 11.382 | +200 % | |
| Aktiver i alt | 41.091 | 42.273 | 35.290 | 36.198 | 44.332 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 22.076.109 kr. i 2021 til 18.425.715 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.076 | 22.270 | 16.751 | 17.575 | 18.426 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 13.049.828 kr. i 2021 til 18.420.535 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.050 | 13.165 | 13.173 | 12.730 | 18.421 | +45 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 349.745 kr. i 2021 til 3.627.196 kr. i 2025 (+937 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 350 | 1.402 | 1.658 | 2.106 | 3.627 | +72 % | |
| Passiver i alt | 41.091 | 42.273 | 35.290 | 36.198 | 44.332 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus