Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Silkehalevej 6, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,5 % | 3,2 % | 3,9 % | 2,8 % | -4,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 100,8 % | 92,5 % | 92 % | 91,9 % | 91,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 58,2 % | 59,1 % | 60,7 % | 61,8 % | 60 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,9 % | 5,4 % | 6,5 % | 4,6 % | -6,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 58,2 % | 59,1 % | 60,7 % | 61,8 % | 60 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 41,8 % | 40,9 % | 39,3 % | 38,2 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.500 kr. i 2021 til -3.125 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | −25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.500 kr. i 2021 til -3.125 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | −25 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 266.548 kr. i 2021 til -79.829 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 267 | 62 | 77 | 56 | -80 | −244 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 272.426 kr. i 2021 til -78.073 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 272 | 59 | 76 | 57 | -78 | −238 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.088 | 1.152 | 1.232 | 1.291 | 1.214 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.088 | 1.152 | 1.232 | 1.291 | 1.214 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 792 | 701 | 697 | 699 | 704 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 1.880 | 1.854 | 1.930 | 1.989 | 1.918 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.094.201 kr. i 2021 til 1.150.561 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.094 | 1.096 | 1.172 | 1.229 | 1.151 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 785.389 kr. i 2021 til 767.148 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 785 | 758 | 758 | 760 | 767 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.880 | 1.854 | 1.930 | 1.989 | 1.918 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding