Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rosenkrantzvej 2, 8700 Horsens · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 10 % | 12,8 % | 12,5 % | 18,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,8 % | 0,1 % | 0 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 29,8 % | 59,1 % | 63,1 % | 71,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 33,7 % | 21,7 % | 19,9 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 29,8 % | 59,1 % | 63,1 % | 71,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 70,2 % | 40,9 % | 36,9 % | 28,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0,1 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2022 til -12.250 kr. i 2026 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -18 | -15 | -12 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.626.441 kr. i 2022 til 1.157.600 kr. i 2026 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.626 | 712 | 584 | 670 | 1.158 | +73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.737 | 6.556 | 4.568 | 5.342 | 6.325 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.737 | 6.556 | 4.568 | 5.342 | 6.325 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 527.033 kr. i 2022 til 196 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 527 | 0 | 1 | 0 | 0 | +176 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 901 | 537 | 1 | 0 | 0 | +176 % | |
| Aktiver i alt | 6.637 | 7.094 | 4.569 | 5.342 | 6.325 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.401.538 kr. i 2022 til 4.525.961 kr. i 2026 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.402 | 2.114 | 2.698 | 3.368 | 4.526 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.235.764 kr. i 2022 til 1.799.216 kr. i 2026 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.236 | 4.980 | 1.871 | 1.973 | 1.799 | −9 % | |
| Passiver i alt | 6.637 | 7.094 | 4.569 | 5.342 | 6.325 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens