Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mosevej 22, 9600 Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,4 % | 10,5 % | 17,6 % | -4,7 % | -4,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,4 % | 98,3 % | 98,2 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,6 % | 10,7 % | 18 % | -4,8 % | -4,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,4 % | 98,3 % | 98,2 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,6 % | 1,7 % | 1,8 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,1 % | 5,6 % | 1,3 % | 58,4 % | 2,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.534 kr. i 2021 til -27.519 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -28 | -26 | -27 | -28 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 11.180.368 kr. i 2021 til -2.173.078 kr. i 2025 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.180 | 5.465 | 11.217 | -2.566 | -2.173 | +15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.164.390 kr. i 2021 til -2.390.448 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.164 | 5.439 | 11.067 | -2.784 | -2.390 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 36.726 | 38.065 | 45.551 | 41.974 | 38.803 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 36.726 | 38.065 | 45.551 | 41.974 | 38.803 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.908 kr. i 2021 til 2.282 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 50 | 15 | 53 | 2 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.980 | 13.562 | 17.243 | 16.693 | 17.352 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 45.706 | 51.627 | 62.794 | 58.668 | 56.155 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 45.413.934 kr. i 2021 til 56.050.561 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45.414 | 50.739 | 61.654 | 58.576 | 56.051 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 291.743 kr. i 2021 til 104.334 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 888 | 1.140 | 92 | 104 | +14 % | |
| Passiver i alt | 45.706 | 51.627 | 62.794 | 58.668 | 56.155 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands