God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jernaldergården 23, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,3 % | 15,3 % | 20,7 % | 30,6 % | -128,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 113 % | 102,2 % | 99,7 % | 80,7 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,5 % | 56,2 % | 71,8 % | 93,5 % | 70,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,2 % | 27,2 % | 28,8 % | 32,7 % | -183,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,5 % | 56,2 % | 71,8 % | 93,5 % | 70,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,5 % | 43,8 % | 28,2 % | 6,5 % | 29,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,8 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -10.848 kr. i 2025 (−189 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -6 | -9 | -10 | -11 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 129.763 kr. i 2022 til -643.943 kr. i 2025 (−596 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 130 | 193 | 326 | -644 | −298 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -854 kr. i 2021 til -643.943 kr. i 2025 (−75303 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | 130 | 193 | 326 | -644 | −298 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 469 | 671 | 1.009 | 500 | −50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 469 | 671 | 1.009 | 500 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 17.976 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 18 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 333 | 381 | 262 | 56 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 333 | 849 | 933 | 1.064 | 500 | −53 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 38.267 kr. i 2021 til 351.490 kr. i 2025 (+819 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 477 | 670 | 995 | 351 | −65 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 295.067 kr. i 2021 til 66.399 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 295 | 372 | 263 | 69 | 66 | −4 % | |
| Passiver i alt | 333 | 849 | 933 | 1.064 | 500 | −53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde