Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Præstehøjvej 2, 3320 Skævinge · Event catering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,2 % | 3,8 % | -7,6 % | 5,6 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 701,6 % | 363,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,3 % | 86,1 % | 76,5 % | 73,2 % | 94 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,7 % | 4,4 % | -10 % | 7,6 % | 4,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,3 % | 86,1 % | 76,5 % | 73,2 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,7 % | 13,9 % | 23,5 % | 26,8 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 161,9 % | 42,3 % | 18,3 % | 163 % | 147,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.478 kr. i 2021 til -62.438 kr. i 2025 (−303 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | 1.615 | 85 | -64 | -62 | +3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -15.478 kr. i 2021 til -62.438 kr. i 2025 (−303 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | 1.615 | -915 | 1.236 | -62 | −105 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 575.202 kr. i 2021 til 678.768 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 575 | 1.079 | -1.029 | 1.383 | 679 | −51 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 588.952 kr. i 2021 til 503.076 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 589 | 719 | -1.061 | 862 | 503 | −42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 6.000 | 500 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 70 | 70 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.539 | 7.070 | 6.050 | 550 | 50 | −91 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 557.963 kr. i 2021 til 1.106.510 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 558 | 152 | 204 | 6.725 | 1.107 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.954 | 12.081 | 7.838 | 14.988 | 12.439 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 18.492 | 19.151 | 13.888 | 15.538 | 12.489 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.769.741 kr. i 2021 til 11.737.107 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.770 | 16.489 | 10.629 | 11.369 | 11.737 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.141.967 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 2.142 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 344.730 kr. i 2021 til 751.510 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 345 | 358 | 1.117 | 4.125 | 752 | −82 % | |
| Passiver i alt | 18.492 | 19.151 | 13.888 | 15.538 | 12.489 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skævinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød