Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østerskovvej 70, 6340 Kruså · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,8 | 1 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -45,5 % | -18,8 % | -50,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 50,5 % | 49,5 % | 95,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | -15,2 % | -44,3 % | -2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 300,2 % | 42,3 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 387.549 kr. | 208.315 kr. | -318.280 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -15,2 % | -44,3 % | -2,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 115,2 % | 144,3 % | 102,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 7,7 % | 5,4 % | 15,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.092.340 kr. i 2021 til 1.566.775 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.092 | 2.862 | 2.340 | 2.023 | 1.567 | −23 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.590.498 kr. i 2021 til 1.885.055 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.590 | 2.589 | 1.952 | 1.815 | 1.885 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 241.592 kr. i 2021 til -531.946 kr. i 2025 (−320 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 242 | -22 | -414 | -87 | -532 | −514 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 219.800 kr. i 2021 til -579.117 kr. i 2025 (−363 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 220 | -13 | -460 | -132 | -579 | −338 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 219.800 kr. i 2021 til -579.117 kr. i 2025 (−363 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 220 | -13 | -460 | -132 | -579 | −338 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 867 | 645 | 423 | 201 | 32 | −84 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 867 | 645 | 423 | 201 | 32 | −84 % | |
| Varebeholdninger | 240 | 215 | 217 | 163 | 169 | +3 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 154.041 kr. i 2021 til 175.889 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 145 | 90 | 55 | 176 | +220 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.805 | 1.215 | 587 | 503 | 1.106 | +120 % | |
| Aktiver i alt | 2.672 | 1.860 | 1.011 | 704 | 1.138 | +62 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 229.800 kr. i 2021 til -25.774 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | 217 | -153 | -312 | -26 | +92 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.442.101 kr. i 2021 til 1.163.999 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.442 | 1.643 | 1.164 | 1.016 | 1.164 | +15 % | |
| Passiver i alt | 2.672 | 1.860 | 1.011 | 704 | 1.138 | +62 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 7 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kruså — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa