Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngbyvej 24, 2100 København Ø · Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,2 % | -17,2 % | -20,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 24,6 % | 15,5 % | 6,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 59 % | 48,9 % | 40,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,5 % | -35,2 % | -52 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 59 % | 48,9 % | 40,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 41 % | 51,1 % | 59,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3,8 % | 4 % | 3 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-08-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 243 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -565.412 kr. i 2022 til 24.660 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -565 | -466 | -252 | 25 | +110 % | |
| Personaleomkostninger | – | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -615.412 kr. i 2022 til -25.340 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -615 | -516 | -302 | -25 | +92 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 716.882 kr. i 2022 til -698.066 kr. i 2025 (−197 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 717 | 151 | -718 | -698 | +3 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 716.882 kr. i 2022 til -698.066 kr. i 2025 (−197 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 717 | 151 | -718 | -698 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 3.456 | 4.203 | 3.837 | 3.203 | −17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 3.456 | 4.203 | 3.837 | 3.203 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 272.503 kr. i 2022 til 60.268 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 273 | 72 | 86 | 60 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 311 | 472 | 329 | 134 | −59 % | |
| Aktiver i alt | – | 3.768 | 4.674 | 4.167 | 3.337 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.606.273 kr. i 2022 til 1.341.353 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.606 | 2.757 | 2.039 | 1.341 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.161.504 kr. i 2022 til 1.995.414 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.162 | 1.918 | 2.127 | 1.995 | −6 % | |
| Passiver i alt | – | 3.768 | 4.674 | 4.167 | 3.337 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
70 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København