God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amagerbrogade 13, 2300 København S · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 0,9 | 0,8 | 2,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 77,2 % | -4 % | -24,8 % | 30,2 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 225,9 % | 311 % | 85,5 % | 120,6 % | 141,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 63,4 % | 72,6 % | -13,5 % | 17,9 % | 29,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 121,7 % | -5,5 % | 183,4 % | 169 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 466.283 kr. | -7.227 kr. | -29.642 kr. | 451.165 kr. | 160.207 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 63,4 % | 72,6 % | -13,5 % | 17,7 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 36,6 % | 27,4 % | 113,5 % | 82,1 % | 70,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 174,2 % | 222 % | 64,3 % | 101,1 % | 97,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.018.045 kr. i 2021 til 640.416 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.018 | 533 | 414 | 829 | 640 | −23 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 551.762 kr. i 2021 til 480.209 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 552 | 541 | 444 | 378 | 480 | +27 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 443.783 kr. i 2021 til 160.207 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 444 | -30 | -75 | 451 | 160 | −64 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 435.466 kr. i 2021 til 161.223 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 435 | -32 | -96 | 446 | 161 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 345.338 kr. i 2021 til 105.772 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 345 | -15 | -85 | 348 | 106 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 78 | 55 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 78 | 55 | 10 | 11 | 11 | 0 % | |
| Varebeholdninger | 25 | 18 | 18 | 18 | 18 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 285.373 kr. i 2021 til 1.110.186 kr. i 2025 (+289 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 285 | 225 | 250 | 956 | 1.110 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 370 | 315 | 333 | 1.140 | 1.610 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 448 | 370 | 343 | 1.151 | 1.621 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 283.738 kr. i 2021 til 485.401 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 269 | -46 | 206 | 485 | +136 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 163.804 kr. i 2021 til 1.135.731 kr. i 2025 (+593 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 164 | 101 | 390 | 945 | 1.136 | +20 % | |
| Passiver i alt | 448 | 370 | 343 | 1.151 | 1.621 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 2 | 1 | 2 | +100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København