Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordhavnsvej 1, 3000 Helsingør · Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,8 % | -1,9 % | 1,3 % | 12,6 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 400,5 % | 426,5 % | 535,4 % | 599,7 % | 622,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 88,9 % | 89,4 % | 90,1 % | 88,6 % | 88,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2 % | -2,1 % | 1,4 % | 14,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 88,9 % | 89,4 % | 90,1 % | 88,6 % | 88,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11,1 % | 10,6 % | 9,9 % | 11,4 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 315,4 % | 426,5 % | 535,4 % | 568,4 % | 602,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -302.331 kr. i 2021 til 212.400 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -302 | 34 | 184 | 244 | 212 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -130.600 kr. i 2021 til 112.400 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -131 | -138 | 99 | 1.779 | 112 | −94 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -141.102 kr. i 2021 til 118.149 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -141 | -148 | 105 | 1.786 | 118 | −93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -175.336 kr. i 2021 til 137.729 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -175 | -180 | 122 | 1.448 | 138 | −90 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.340 | 8.150 | 8.065 | 9.600 | 9.500 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.340 | 8.150 | 8.065 | 9.600 | 9.500 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.194.555 kr. i 2021 til 2.031.431 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.195 | 1.445 | 1.592 | 1.758 | 2.031 | +16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.517 | 1.445 | 1.592 | 1.855 | 2.098 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 9.857 | 9.595 | 9.657 | 11.455 | 11.598 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.761.544 kr. i 2021 til 10.289.508 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.762 | 8.581 | 8.704 | 10.152 | 10.290 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 378.734 kr. i 2021 til 337.190 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 379 | 339 | 297 | 309 | 337 | +9 % | |
| Passiver i alt | 9.857 | 9.595 | 9.657 | 11.455 | 11.598 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
37 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsingør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør