Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hans Hornemanns Vej 7, 4700 Næstved · Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -20,6 % | -16,2 % | -17,7 % | -25 % | -36 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 258,6 % | 60,7 % | 49,6 % | 42,2 % | 32,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 84,4 % | 59,3 % | 55,9 % | 45,6 % | 27,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -24,4 % | -27,2 % | -31,7 % | -54,9 % | -129,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,4 % | 59,3 % | 55,9 % | 45,6 % | 27,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,6 % | 40,7 % | 44,1 % | 54,4 % | 72,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 17,7 % | 60,7 % | 49,6 % | 42,2 % | 32,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -70 | – | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 120.000 kr. i 2021 til 180.000 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 107 | 180 | 180 | 180 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -199.341 kr. i 2021 til -250.353 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -199 | -162 | -260 | -276 | -250 | +9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.270.670 kr. i 2021 til -3.063.533 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.271 | -3.041 | -2.668 | -2.457 | -3.064 | −25 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.444.245 kr. i 2021 til -3.063.533 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.444 | -3.017 | -2.668 | -2.982 | -3.064 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.957 | 14.066 | 11.763 | 9.175 | 6.522 | −29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.957 | 14.066 | 11.763 | 9.175 | 6.522 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 463.356 kr. i 2021 til 1.972.526 kr. i 2025 (+326 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 463 | 4.612 | 3.292 | 2.739 | 1.973 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.753 | 4.612 | 3.292 | 2.739 | 1.989 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 16.710 | 18.678 | 15.055 | 11.914 | 8.511 | −29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 14.097.960 kr. i 2021 til 2.366.662 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.098 | 11.081 | 8.412 | 5.430 | 2.367 | −56 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.611.686 kr. i 2021 til 6.144.510 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.612 | 7.598 | 6.643 | 6.483 | 6.145 | −5 % | |
| Passiver i alt | 16.710 | 18.678 | 15.055 | 11.914 | 8.511 | −29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
21 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved