Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Axeltorv 2, 1609 København V · Trusters aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8,2 % | 53,4 % | -2,6 % | 0,1 % | 7,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 859,2 % | 723,5 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,7 % | 95,3 % | 92,9 % | 96,8 % | 94,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10 % | 56,1 % | -2,7 % | 0,1 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,7 % | 95,3 % | 92,9 % | 96,8 % | 94,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,3 % | 4,7 % | 7,1 % | 3,2 % | 5,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 811,6 % | 703,5 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -74.058 kr. i 2021 til -121.778 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -74 | -216 | -198 | -143 | -122 | +15 % | |
| Personaleomkostninger | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -194.058 kr. i 2021 til -241.778 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -194 | -336 | -318 | -263 | -242 | +8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -125.012 kr. i 2021 til 173.923 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -125 | 1.674 | -72 | 2 | 174 | +7692 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -169.012 kr. i 2021 til 173.923 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -169 | 1.894 | -72 | 2 | 174 | +7692 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 129 | 2.117 | 1.358 | 334 | 456 | +37 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 129 | 2.117 | 1.358 | 334 | 456 | +37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.814.911 kr. i 2021 til 1.706.674 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.815 | 1.347 | 1.407 | 1.837 | 1.707 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.932 | 1.426 | 1.447 | 1.837 | 1.951 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 2.061 | 3.543 | 2.805 | 2.171 | 2.407 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.683.188 kr. i 2021 til 2.276.344 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.683 | 3.377 | 2.605 | 2.102 | 2.276 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 157.502 kr. i 2021 til 130.571 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 158 | 166 | 200 | 68 | 131 | +91 % | |
| Passiver i alt | 2.061 | 3.543 | 2.805 | 2.171 | 2.407 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København