Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østbanegade 21, 2100 København Ø · Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 39,3 % | 43,3 % | 45,1 % | 52,7 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 8 % | 8,4 % | 8,4 % | 9,3 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,7 % | 3,5 % | -2,6 % | 13,3 % | -2,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 64,3 % | 37,4 % | 77,9 % | 100 % | 127 % | God | |
| Soliditetsgrad | 20,8 % | 23,3 % | 21,3 % | 30,8 % | 29,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 85,3 % | 14,9 % | -12,2 % | 43,4 % | -8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 20,8 % | 23,3 % | 21,3 % | 30,8 % | 29,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 79,2 % | 76,7 % | 78,7 % | 69,2 % | 70,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 64,3 % | 37,4 % | 77,9 % | 92,6 % | 110,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 1.110.418 kr. i 2021 til 1.575.151 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.110 | 1.079 | 1.116 | 1.005 | 1.575 | +57 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 436.260 kr. i 2021 til 553.816 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 436 | 467 | 503 | 530 | 554 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 347.060 kr. i 2021 til 458.698 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 347 | 376 | 410 | 437 | 459 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 89.200 kr. i 2021 til 95.118 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 91 | 94 | 93 | 95 | +2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.716.217 kr. i 2021 til -804.882 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.716 | 950 | -706 | 4.293 | -805 | −119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.689.405 kr. i 2021 til -616.930 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.689 | 751 | -540 | 3.359 | -617 | −118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 20.640 | 21.500 | 20.700 | 24.900 | 24.000 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.640 | 21.500 | 20.700 | 24.900 | 24.000 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 176.192 kr. i 2021 til 136.818 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 176 | 40 | 117 | 258 | 137 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 176 | 40 | 117 | 279 | 157 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 20.816 | 21.540 | 20.817 | 25.179 | 24.157 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.326.423 kr. i 2021 til 7.078.338 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.326 | 5.028 | 4.438 | 7.747 | 7.078 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | 15.198 | 15.198 | 15.198 | 15.198 | 15.198 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 273.818 kr. i 2021 til 123.873 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 274 | 107 | 150 | 279 | 124 | −56 % | |
| Passiver i alt | 20.816 | 21.540 | 20.817 | 25.179 | 24.157 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København