Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Theilgaards Torv 1, 4600 Køge · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 48,1 % | 23,1 % | 45,1 % | 49,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 181,5 % | >999 % | 44,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,1 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,2 % | 23,1 % | 45,5 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,1 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,2 % | 0,9 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 181,5 % | 164,7 % | 44,2 % | 37,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.700 kr. i 2021 til -30.750 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -22 | -28 | -36 | -31 | +14 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -20.700 kr. i 2021 til -30.750 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -22 | -28 | -36 | -31 | +14 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.002.101 kr. i 2021 til 6.255.989 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.002 | 4.826 | 3.011 | 4.524 | 6.256 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 57.863 kr. i 2021 til 11.199 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 40 | 39 | 38 | 11 | −71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 58 | 40 | 3.053 | 38 | 2.738 | +7070 % | |
| Aktiver i alt | 10.058 | 10.040 | 13.053 | 10.038 | 12.738 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.041.670 kr. i 2021 til 12.707.767 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.042 | 10.018 | 13.029 | 9.952 | 12.708 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 16.193 kr. i 2021 til 30.000 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 22 | 24 | 86 | 30 | −65 % | |
| Passiver i alt | 10.058 | 10.040 | 13.053 | 10.038 | 12.738 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
21 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.