Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borgergade 5, 6752 Glejbjerg · Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 18,5 | -11,5 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 0,9 % | 3,1 % | -10,8 % | 0,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 116,1 % | 105,7 % | 103,7 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 12,2 % | 14,6 % | 5,9 % | 7,5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,5 % | 21,1 % | -182,8 % | 12,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 94.170 kr. | 100.249 kr. | -56.100 kr. | 31.369 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 12,2 % | 14,6 % | 5,9 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 87,8 % | 85,4 % | 94,1 % | 92,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 407.041 kr. i 2021 til 31.369 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 407 | 484 | 101 | -56 | 31 | +156 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 537.564 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 538 | 390 | 1 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -142.715 kr. i 2021 til 18.420 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -143 | 83 | 95 | -61 | 18 | +130 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -187.483 kr. i 2021 til 7.026 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -187 | 8 | 30 | -92 | 7 | +108 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -187.483 kr. i 2021 til 7.026 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -187 | 8 | 30 | -92 | 7 | +108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25 | 14 | 9 | 4 | 31 | +666 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 14 | 9 | 4 | 31 | +666 % | |
| Varebeholdninger | 773 | 784 | 644 | 636 | 590 | −7 % | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 962 | 850 | 737 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 1.079 | 921 | 971 | 854 | 768 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 103.801 kr. i 2021 til 57.290 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 112 | 142 | 50 | 57 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 974.927 kr. i 2021 til 710.596 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 975 | 808 | 829 | 804 | 711 | −12 % | |
| Passiver i alt | 1.079 | 921 | 971 | 854 | 768 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glejbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.