Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovedgaden 43B, 7190 Billund · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,7 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -15,2 % | -19,1 % | -19,8 % | -9,4 % | -14,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 32,7 % | 19,1 % | 18,6 % | 17,2 % | 14,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 35,7 % | 20,2 % | 0,2 % | 2,2 % | -12 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -42,7 % | -94,7 % | <999 % | -434,9 % | 118,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -112.748 kr. | -278.190 kr. | -285.319 kr. | -158.619 kr. | -135.736 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,7 % | 20,2 % | 0,2 % | 2,2 % | -12 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,3 % | 79,8 % | 99,8 % | 97,8 % | 112 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,6 % | 0,4 % | 1,3 % | 0,5 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 283.601 kr. i 2021 til 411.195 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 285 | 222 | 383 | 411 | +7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 396.349 kr. i 2021 til 546.931 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 396 | 563 | 507 | 542 | 547 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -157.747 kr. i 2021 til -187.437 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -158 | -323 | -330 | -204 | -187 | +8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -201.055 kr. i 2021 til -313.542 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -201 | -373 | -391 | -289 | -314 | −8 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -328.225 kr. i 2021 til -313.542 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -328 | -373 | -391 | -216 | -314 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.700 | 1.655 | 1.610 | 1.900 | 1.848 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.700 | 1.655 | 1.610 | 1.900 | 1.848 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 227 | 220 | 239 | 238 | 210 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.983 kr. i 2021 til 3.294 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 6 | 27 | 11 | 3 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 453 | 298 | 367 | 385 | 353 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 2.152 | 1.953 | 1.977 | 2.285 | 2.201 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 767.812 kr. i 2021 til -263.944 kr. i 2025 (−134 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 768 | 394 | 4 | 50 | -264 | −632 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.384.666 kr. i 2021 til 2.464.792 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.385 | 1.559 | 1.973 | 2.235 | 2.465 | +10 % | |
| Passiver i alt | 2.152 | 1.953 | 1.977 | 2.285 | 2.201 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Billund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund