Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Tobaksvejen 2A, 2860 Søborg · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,6 % | 1 % | 1,6 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 91,5 % | 94,9 % | 97 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,3 % | 1,1 % | 1,6 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.883.299 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,5 % | 94,9 % | 97 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,5 % | 5,1 % | 3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.883.299 kr. i 2021 til 951.437 kr. i 2024 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.883 | 491 | 777 | 951 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 3.883.299 kr. i 2021 til 490.935 kr. i 2022 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.883 | 491 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.883.299 kr. i 2021 til 951.437 kr. i 2024 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.883 | – | 777 | 951 | +23 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.019.480 kr. i 2021 til 742.589 kr. i 2024 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.019 | 393 | 606 | 743 | +23 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39.848 | 38.838 | 38.631 | – | – | |
| Aktiver i alt | 39.848 | 38.838 | 38.631 | 38.413 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.460.982 kr. i 2021 til 38.201.756 kr. i 2024 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36.461 | 36.854 | 37.459 | 38.202 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 883.000 kr. i 2021 til 211.125 kr. i 2024 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 883 | 109 | 172 | 211 | +23 % | |
| Passiver i alt | 39.848 | 38.838 | 38.631 | 38.413 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe