Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Filippavej 57, 5762 Vester Skerninge · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,1 | 1,1 | 0,9 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,5 % | -0,5 % | -1,4 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,3 % | 13,1 % | 13,7 % | 8,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 7,3 % | 7 % | 5,6 % | 9,6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6,7 % | -6,4 % | -24,8 % | 38 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -12.398 kr. | 135.709 kr. | 112.678 kr. | 114.391 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 7,3 % | 7 % | 5,6 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 92,7 % | 93 % | 94,4 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.504 kr. i 2021 til 114.391 kr. i 2025 (+947 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -12 | 136 | 113 | 114 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -13.504 kr. i 2021 til -4.780 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -97 | 17 | -6 | -5 | +26 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -13.543 kr. i 2021 til -131.528 kr. i 2025 (−871 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -97 | -79 | -223 | -132 | +41 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -8.775 kr. i 2021 til 473.183 kr. i 2025 (+5492 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -69 | -62 | -191 | 473 | +347 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 12.643 | 12.524 | 12.405 | 12.286 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 12.643 | 12.524 | 12.405 | 12.286 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.888 kr. i 2021 til 7.030 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 134 | 0 | 1 | 7 | +693 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.133 | 1.316 | 1.193 | 1.265 | 672 | −47 % | |
| Aktiver i alt | 1.133 | 13.959 | 13.717 | 13.670 | 12.957 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.092.970 kr. i 2021 til 1.243.878 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.093 | 1.024 | 962 | 771 | 1.244 | +61 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 113.800 kr. i 2022 til 3.594.063 kr. i 2025 (+3058 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 114 | 3.681 | 3.681 | 3.594 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 40.323 kr. i 2021 til 8.119.323 kr. i 2025 (+20036 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 12.821 | 9.074 | 9.218 | 8.119 | −12 % | |
| Passiver i alt | 1.133 | 13.959 | 13.717 | 13.670 | 12.957 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vester Skerninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg