Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hæsumvej 18, 9530 Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,7 % | 15 % | 3,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 181,3 % | 253,1 % | 520,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 67,7 % | 69,9 % | 86,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,5 % | 21,5 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 67,7 % | 69,9 % | 86,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 32,3 % | 30,1 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 14,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 23.709 kr. i 2021 til -48.900 kr. i 2025 (−306 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 13 | -18 | 1 | -49 | −8459 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 24.000 kr. i 2021 til 96.000 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 48 | 48 | 96 | 96 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -291 kr. i 2021 til -144.900 kr. i 2025 (−49694 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -35 | -66 | -95 | -145 | −52 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.128.608 kr. i 2021 til 939.855 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.129 | 1.809 | 1.306 | 6.394 | 940 | −85 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.619.216 kr. i 2021 til 1.083.757 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.619 | 1.786 | 1.002 | 4.994 | 1.084 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.259 | 11.214 | 11.150 | 7.880 | 8.653 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.259 | 11.214 | 11.150 | 7.880 | 8.653 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 152.440 kr. i 2021 til 554.965 kr. i 2025 (+264 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 152 | 17 | 7 | 12 | 555 | +4636 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.662 | 17.321 | 15.797 | 25.374 | 19.387 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 26.921 | 28.535 | 26.946 | 33.254 | 28.040 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.447.261 kr. i 2021 til 24.312.451 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.447 | 17.233 | 18.234 | 23.229 | 24.312 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.473.492 kr. i 2021 til 3.727.827 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.473 | 11.302 | 8.712 | 10.025 | 3.728 | −63 % | |
| Passiver i alt | 26.921 | 28.535 | 26.946 | 33.254 | 28.040 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild