Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egøjevej 44, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,8 % | 20,8 % | 22,8 % | 3 % | 5,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 154,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,4 % | 97,1 % | 94,8 % | 98,2 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32 % | 21,4 % | 24,1 % | 3 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,4 % | 97,1 % | 94,8 % | 98,2 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,6 % | 2,9 % | 5,2 % | 1,8 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 98,4 % | 481,6 % | 251,6 % | 18,4 % | 136,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -781 kr. i 2021 til 39.045 kr. i 2025 (+5099 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | 303 | 566 | -181 | 39 | +122 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.357.627 kr. i 2021 til 447.328 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.358 | 950 | 1.535 | 164 | 447 | +172 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.456.373 kr. i 2021 til 339.726 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.456 | 980 | 1.364 | 174 | 340 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.828 | 2.489 | 2.558 | 2.886 | 2.890 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.828 | 2.489 | 2.558 | 2.886 | 2.890 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.305.337 kr. i 2021 til 126.312 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.305 | 650 | 775 | 19 | 126 | +570 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.046 | 2.219 | 3.420 | 2.939 | 3.142 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 5.874 | 4.709 | 5.978 | 5.825 | 6.031 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.547.967 kr. i 2021 til 5.926.955 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.548 | 4.574 | 5.670 | 5.722 | 5.927 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.325.914 kr. i 2021 til 92.634 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.326 | 135 | 308 | 102 | 93 | −10 % | |
| Passiver i alt | 5.874 | 4.709 | 5.978 | 5.825 | 6.031 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.