Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jørgensgård 54, 6200 Aabenraa · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -67,8 | -0,6 | 1,1 | -0,3 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 0 % | -17,8 % | -7 % | -14,7 % | 7,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 749,1 % | 461 % | 790,5 % | 581,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 59,5 % | 62,3 % | 59,9 % | 47,4 % | 56,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | -28,6 % | -11,7 % | -31,1 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -830.005 kr. | -63.264 kr. | 268.448 kr. | -37.107 kr. | 330.932 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 59,5 % | 62,3 % | 59,9 % | 47,4 % | 56,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40,5 % | 37,7 % | 40,1 % | 52,6 % | 43,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 578,3 % | 235,9 % | 135,3 % | 181,7 % | 121,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -830.005 kr. i 2021 til 330.932 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -830 | -63 | 268 | -37 | 331 | +992 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -842.246 kr. i 2021 til 330.932 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -842 | -175 | 15 | -166 | 331 | +299 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 6.409 kr. i 2021 til 1.999.362 kr. i 2025 (+31096 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | -4.722 | -1.757 | -3.374 | 1.999 | +159 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.409 kr. i 2021 til 1.999.362 kr. i 2025 (+31096 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | -4.723 | -1.721 | -3.378 | 1.999 | +159 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 56 | 771 | 517 | 388 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16.266 | 20.680 | 21.181 | 20.400 | 26.792 | +31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.322 | 21.451 | 21.698 | 20.788 | 26.792 | +29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.623.835 kr. i 2021 til 325.333 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.624 | 1.597 | 850 | 487 | 325 | −33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.698 | 5.071 | 2.896 | 2.120 | 1.555 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 24.020 | 26.522 | 24.594 | 22.908 | 28.347 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.291.620 kr. i 2021 til 15.960.809 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.292 | 16.527 | 14.741 | 10.857 | 15.961 | +47 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.981.406 kr. i 2021 til 8.962.915 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.981 | 8.702 | 8.534 | 8.968 | 8.963 | −0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 626.596 kr. i 2021 til 267.478 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 627 | 677 | 628 | 268 | 267 | −0 % | |
| Passiver i alt | 24.020 | 26.522 | 24.594 | 22.908 | 28.347 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa